Re:
Вітаю! Допоможіть, будь ласка, зрозуміти механізм звільнення праацівника. Я працюю у бібліотеці, яка перебуває у підпорядкувані Міністерства культури та інформаційної політики. Після початку повномасштабного вторгнення росіїї в Україну, усіх працівників бібліотеки було наказом переведено на простій з оплатою по середньому за 2021 рік. У квітні деякі працівники наказом були виведені на очну та дистанційну роботу. Це невелика кількість. Бібліотека пошкоджена. Немає опалення, розбиті вікна. Наразі вікна ремонтуються. Є рішення на теплий період з 1 травня і до 1 жовтня вивести за наказом всіх працівників на очну (хто у місті або планує до 1 травня повернутися з інших міст або із-за кордону) або дистанційну роботу (для тих, хто зараз перебуває в інших містах України і планує поки там залишатися). Є працівники, які перебувають за кордоном, теж отримують зарплатню на простої, але не хочуть повертатися в Україну. І звільнятися теж не хочуть. Кажуть, що хочуть зберігти за собою робоче місце і продовжувати отримувати зарплату, перебуваючи на простої. Дистанційно такі працівники працювати не мають право за законом. І не всі з них можуть працювати дистанційно. Але якщо вони не повернуться і не звільняться, то ми не зможемо на їх місця взяти нових працівників для виконання робіт. А в цьому є велика потреба. Який механізм звільнення таких працівників? Як це правильно зробити. Допоможіть, будь ласка, з проясненням цієї ситуації.
І ще одне питання. Деякі працівники перебувають в інших містах і кажуть, що не можуть працювати дистанційно, тому що не має технічних засобів і умов, а повертатися до міста поки не хочуть (не можуть, наприклад, пошкоджено житло). Чи можна звільнити таких працівників?
Дякую!
Гарного мирного дня!

